SMRT JE JENOM ZAČÁTEK

Ellen Muth

Bibliografie

Narodila 6. března 1981 v Milfordu v Connecticutu do rodiny optika Dr. Ericha Mutha a Rachel Muthové. Už od dětství ji matka v herectví všemožně podporovala, a jako malou ji vozila na různé konkurzy. A vyplatilo se. První opravdové herecké zkušenosti získala Ellen již ve svých třinácti letech, když získala drobnou roli v nekonečném seriálu ALL MY CHILDREN.

Skutečný křes ohněm si však odbyla až o rok později, a to ve filmu podle románu Stephena Kinga DOLORES CLAIBORNEOVÁ (1995). V tomto filmu v roli mladé Seleny, vedle hereckých matadorů jako je Kathy Batesová a Jennifer Jason Leigh, nejenže nezapadla, ale dokonce získala ocenění za nejlepší herečku ve vedlejší roli na Mezinárodním filmovém festivalu v Japonsku.

O tři roky později dostala vedlejší roli v televizním dramatu JENOM LÁSKA a od té doby již začala natáčet pravidelně rok co rok. Za hlavní roli v komedii THE YOUNG GIRL AND THE MONSOON (1999) si dokonce odnesla ocenění pro nejlepší herečku v hlavní roli. Opravdový úspěch ji ale přinesl až rok 2003 a již zmiňovaný seriál MRTVÍ JAKO JÁ, kde ztvárnila mrtvou, respektive nemrtvou dívku, která krom zajištění své posmrtné existence musí postarat o včasný odchod duší svých právě umírajících spoluobčanů.

V současné době Ellen krom pokračování další řady seriálu hraje i ve stejnojmenném filmu a také studuje herectví ve známé škole Lee Strasberga.

24.07.2008 00:48:36
georga
dead like me

dead like me

Dead like me. Pokud chcete přispívat:email: ggeorga@seznam.cz NIC NEKOPIRUJTE, BEZ SVOLENÍ !!!! děkuji
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one